preloaderInstagram'dan Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Instagram'ın Instashop özelliği kısa bir süre içerisinde e-ticaret siteleri için yeni bir pazar yerinin oluşmasını sağladı. Diğer bir deyişle, Instagram'ın mağaza özelliği, e-ticaret sitelerinin ürünlerini sosyal medya uygulamaları üzerinden pazarlayabilmelerine olanak sağladı. Kullanıcılar artık aradıkları ürünü Instagram uygulamasında kolayca aratıp söz konusu ürünün tüm çeşitlerine, benzer ürünlere ve ürünlerin fiyat bilgilerine hızlıca ulaşabiliyor ve saniyeler içerisinde ürünü satın alabiliyorlar. Özellikle son yıllarda hem ürün reklamı hem de ürün satışı yapmak isteyenler için Instagram en iyi platformlar arasında yer alıyor. Durum böyleyken öne çıkan bazı sorular var: Instagram'da satılan ürünleri satın alırken kullanıcılar nelere dikkat ediyorlar? Instagram alışverişlerinde hangi konular daha ön plana çıkıyor? Bu yazımızda güvenli alışveriş deneyimi için kullanıcıların Instagram'da alışveriş yaparken göz önünde bulundurmaları gereken noktalara değiniyoruz.

Piyasayı Araştırın

Satın almak istenilen ürünlerin satış fiyatları mağazalara göre değişiklik gösterebiliyor. Online alışverişin en önemli avantajlarından biri ürünlerin fiyat karşılaştırmalarının kolayca yapılabilmesi ve böylece en uygun ve hesaplı ürüne ulaşabilmenin kolaylaşmasıdır. Satın almayı düşündüğünüz ürünü satın almadan önce Instagram'da aratabilir ve detaylı bir fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Mağazayı İnceleyin

Bir ürün gördünüz ve o an aklınızdan sadece o ürüne sahip olmak geçti...Bu durum çok yaşanabilir olsa da satın alma aşamasına geçmeden dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konu ise mağazanın güvenilirliği. Ürünü satın almadan önce mağazanın takipçilerin gerçek kullanıcılardan oluşup oluşmadığına kesinlikle bakın. Kullanıcıların sayfa ile etkileşimleri nasıl? Paylaşılan postların beğenileri tamamen organik takipçiler tarafından mı yapılmış? Bu gibi soruların cevapları sayfanın genel bir güvenilirlik tablosunu çıkarmakta faydalı olacaktır. Ürünler hakkında kullanıcı yorumlarını okumak ve sayfa tarafından yapılan geri dönüşleri incelemek Instagram'da güvenli alışverişin olmazsa olmazları arasında. Mağaza hakkında fikir sahibi olduktan sonra satın almaya karar vermeniz ilerleyen zamanlarda yaşanması muhtemel olan online alışveriş mağduriyetlerinin önüne geçilmesinde ciddi oranda yardımcı olacaktır.

Ürünler Hakkında Detaylı Bilgi

Kullanıcılar internet alışverişlerinde satın aldıkları üründe beden değişimi yapmak isteyebilirler. Satın alınan ürünlerin farkı bedenlerinin mağazada olup olmadığına dair bilgi almak, ürün değişimi gibi süreçlerde olumsuz geri dönüşler almamak için oldukça önemlidir. Ayrıca alınan ürünün kaç gün içerisinde teslim edileceği ve ortalama kargolama süresi hakkında da bilgi almayı talep edebilirsiniz. Bu nedenle kargo, değişim ve iade süreçleri hakkında genel bir bilgilendirme için mağaza ile Instagram üzerinden iletişim sağlayabilirsiniz.

Ödeme Yöntemleri

Günümüzde dijital dünyadaki gelişmeler yeni ödeme yöntemlerinin de ortaya çıkmasını sağlıyor. Özellikle online alışverişlerde kullanıcıların tercih edebilecekleri ödeme yöntemlerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Sanal pos, dijital cüzdan ve link ile ödeme alma yöntemi gibi birçok yeni nesil ödeme yöntemi, kullanıcılar tarafından popüler olan ve satın alma süreçlerini kolaylaştıran yeniliklerden bazıları. Bunun yanında güvenli alışveriş imkanı sağlayan 3D secure gibi seçenekler kullanıcılar tarafından mağazaların tercih edilmesinde son derece etkili olabiliyor. Instagram üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların alışveriş deneyimlerini daha güvenli hale getirmeleri için yeni nesil ödeme çözümlerini tercih etmelerinde oldukça fayda var.

IQ Money dijital alışverişlerinizde güvenli ödeme seçenekleri ile her zaman sizinle. IQ Money hizmetleri ile tanışarak Instagram üzerinden yapılan alışverişlerde sunduğu yenilikler ile hızlı, kolay ve güvenli ödemeler yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Üstelik bunun için yapmanız gereken tek şey IQ Money sayfasını ziyaret etmek.

Mobil Uygulamamız

Uygulamayı İndir, Paranı Keyifli Yönet!

cta particle 1 cta particle 2