preloaderPara Transferi için Bankaya İhtiyacınız Yok!

Günümüzde insanların ihtiyaç duydukları her an istedikleri her yerde anlık olarak para transferi yapabilmeleri, dijitalleşmenin ödeme yöntemlerine getirdiği finansal işlemlerimizi son derece kolaylaştıran çözümlerinden biri. Bir bankaya ihtiyaç duymadan 7/24 gerçekleştirilen para transferi ‘zamandan ve mekândan bağımsız’ gerçekleşen bankacılık anlayışına bizleri çoktan alıştırmış durumda.

Mesai saatlerine bağlı kalmadan ve zaman konusunda kendinizi kısıtlamadan para transferi yapılabilmesinin insanın finansal işlemlerini özgürleştirme konusunda epey yardımcı olduğu bir gerçek. Para transferinde bankaya ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz ödeme sistemlerine gelin daha yakından bakalım.

Fast ile 7/24 Anlık Para Transferi

Bankacılık işlemlerini kolaylaştırma ve hızlandırmada yeni ödeme sistemleri arasında yer alan Fast, diğer bir ifade ile ‘’Fonların Anlık ve Devamlı Transferi’’ sayesinde internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden para transferlerini kolay ve anlık olacak şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Üstelik tüm kolaylığının bu olduğu da söylenemez. Para transfer işlemleri sırasında alıcı hakkında gerekli olan kart bilgilerinin (IBAN numarası vb.) eksik olması yapılan transfer süreçlerini uzatabiliyordu fakat ‘kolay adres ekleme’ seçeneği ile para transferi yapmak istediğiniz kişinin tanımlı kolay adresini seçebiliyor ve adres bilgilerini girdikten sonra transfer işleminizi tamamlayabiliyorsunuz. ‘’Kolay adres neler olabilir?’’ sorusunun yanıtı ise şöyle; cep telefonu numarası, TCKN, Pasaport Numarası, e-posta adresi gibi bilgiler kolay adres olarak tanımlanabilir. Kolay adres tanımlama işlemi mobil bankacılık uygulaması üzerinden kolayca yapılabiliyor ve bu işlem için herhangi bir ücret alınmıyor.

Dijital Cüzdanlar

Yine bankalara ihtiyaç duymadan 7/24 para transferini mümkün kılan uygulamalar arasında dijital cüzdanlar da son dönemlerde öne çıkıyor. Ödeme yapmak için sorunsuz ve güvenli yol olarak herkesin yeni tercihi dijital cüzdanlar anlık olarak zaman kaybeden para gönderme işlemlerinizde de kolaylık sağlar. Dijitalde sunulan seçeneklerin giderek artması ve hayatımıza dahil olmasıyla birlikte mobil bankacılık hizmetleri ve ödeme kuruluşları tatil dönemleri/günleri de dahil olmak üzere kullanıcılara yılın her günü 7/24 hizmet sunabilme imkanına sahipler. Para transfer işlemlerinin ve anlık ödeme işlemlerinin dijitale taşınması, işlem kayıtlarının tutulabilmesine dolayısıyla müşterilerin işlem tutarı ne kadar ufak olursa olsun her işlemi takip edebilme kolaylığını da bizlere sunuyor.

Dijital Cüzdanı Kimler Kullanabilir?

IQ Money dijital cüzdan uygulaması; para aktarma, para transferi, para çekme-yükleme, fatura ödeme gibi birçok farklı işlemi gerçekleştirebileceğiniz yeni nesil bir ödeme yöntemidir. IQ Money mobil uygulaması ve web sitesi üzerinden bu işlemleri kaydolduktan ve hesabınızı oluşturduktan sonra hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Dijital cüzdanı kullanmak ve hesaba para aktarmak için banka hesabına sahip olan herkes dijital cüzdan kullanmaya başlayabilir.

Dijital Cüzdan Güvenli Midir?

Yeni teknolojiler kullanılarak geliştirilen bu sistemleri ilk kez duyan kişilerin merak ettiği konuların başında güvenliğe dair sorular yer alıyor. Gerekli izinleri almış ve onaylı bir ödeme kuruluşunun dijital cüzdan hizmetini aldığınız takdirde dijital cüzdanlar son derece güvenlidir. Bunun yanında dijital cüzdanların kayıp, çalıntı ya da benzeri güvenlik risklerine karşı kullanıcılara ekstra bir güvenlik sunduğundan da bahsetmek mümkün.

Tüm parasal işlemlerinizi oturduğunuz yerden halletmek için IQ Money dijital cüzdan hizmeti ile tanışın! İster faturalarınızı ister aidat ödemelerinizi ister kredi kartı borcunuzu anında tek tıkla ödemenizi sağlayan yeni nesil finansal çözümleri incelemek için IQ Money sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mobil Uygulamamız

Uygulamayı İndir, Paranı Keyifli Yönet!

cta particle 1 cta particle 2