preloaderSanal Pos Tercih Etmek İçin 5 Neden

E-ticarete yeni adım atmaya karar veren ya da mevcut ödeme yapılarını geliştirmek isteyen işletmelerin gündeminde olan ve merak edilen konuların başında Sanal Pos geliyor.

Fiziksel pos cihazlarına bir alternatif olan sanal pos, online/mobil ödemelerde banka veya kredi kartlarından tahsilat yapılmasını sağlıyor. Sanal Pos, fiziki mağaza kasalarında bulunan pos cihazlarının internet ortamında kullanılan sanal versiyonu şekilde de açıklanabilir. Online alışverişlerde; sanal pos sayesinde alıcının banka hesabından satıcının banka hesabına alışveriş bedelinin aktarılması ile ödeme işlemi tamamlanmış oluyor.

Sanal Pos Avantajları

Online alışverişlerde e-ticaret siteleri için sanal posun ne gibi avantajlar sağladığını sizler için listeledik. IQ Money sanal pos ile işinizi büyütmek için hangi avantajlardan faydalanacağınızı gelin daha yakından inceleyelim.

1-Hızlı ve güvenli ödeme sistemi sağlar

Bankaların sunduğu geniş güvenlik sistemleri sayesinde ödeme işlemleri son derece güvenlidir. Sanal pos kurulum sürecinde müşterilerinize yaptıkları ödemelerde 3D Secure özelliğini sunabilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz SMS onayı ile ödeme işlemlerini daha güvenli hale getirebilirler.Sanal pos ile ödeme alma süreçleri son derece kolay ve anlaşılır adımlardan oluşur, hem satıcılar hem de alıcılar için ödeme süreci hızlı bir şekilde tamamlanmış olur. İşletmelerin sanal pos ile aldıkları online ödemeler kısa bir süre içerisinde hesaplarına geçer.

2- 7/24 ödeme imkanı

Ödeme işlemlerinin tamamı online olarak gerçekleşir. Dolayısıyla ödeme işlemlerinde belli bir zaman aralığı ile sınırlandırılma söz konusu değildir. Firmalar internet bağlantısına sahip oldukları sürece diledikleri saatte tahsilat işlemlerini gerçekleştirebilirler. Sanal Pos, saate bağımlı olmayı ortadan kaldırır ve tüm finansal işlemler üzerinde özgürleştirici bir özelliğe sahiptir.

3-İşletmelere Rekabet Avantajı Sağlar

Sanal pos ile satış yapan firmaların tüketici kitlerleri oldukça geniştir ve ödeme seçeneklerinin çeşitliliği sayesinde daha fazla kişiye satış yapma imkanına sahip olurlar. Sanal posun online alışverişlerde ödeme işlemlerinde sağladığı kolaylık ve hızlılık işletmeler arasında rekabet gücünü artırıcı etkiye sahiptir ve firmaların satışlarını olumlu yönde etkiler.

4-Zaman yönetimi ve zamandan tasarruf

Hızlı ödeme yapma ve ödemelerin kısa sürmesi müşterilerin alışverişlerde dikkat ettikleri konuların başında geliyor. Online alışverişlerde alışveriş süreleri kısaldıkça müşteri memnuniyeti ve müşteri bağlılığında artış gözleniyor. Sanal pos kullanan e-ticaret sitelerinin müşteri memnuniyeti kazanma açısından avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı durum satıcılar için de birçok avantajı içinde barındırıyor. Satıcılar sanal pos sayesinde geleneksel yöntemlere oranla tüm tahsilat işlemlerini daha kısa süre içerisinde tamamlayabiliyor. Bu durum işletmelerin kendilerini büyütebilmeleri için farklı konulara daha fazla odaklanmalarına ve zamanı iyi kullanmalarına olanak sağlıyor.

5-Takip ve raporlamada kolaylık

Bir e-ticaret sitesinde takip ve raporlama işlerin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi açısından belki de her şeydir. Sipariş kayıtlarının tutulması, işlem detayları, satış istatistiklerinin raporlanması yeni stratejilerin belirlenmesi için son derece önemlidir. Sanal pos; istenilen tüm gelir-gider verilerine ve bilgilerine kolayca ulaşmayı sağlar bu sayede planlama ve süreçlerin yönetilmesi işletmeler açısından kolaylaşır.

Sanal pos ile e-ticaret ödemeleriniz hem hızlı hem de güvenli! IQ Money sanal pos hizmeti ile zamanınız da daha kıymetli! IQ Money hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için IQ Money sayfasını ziyaret edin

Mobil Uygulamamız

Uygulamayı İndir, Paranı Keyifli Yönet!

cta particle 1 cta particle 2