preloader


Sonbahar Alışverişinde Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Yaz mevsimini yavaştan uğurlamaya hazırladığımız günler yaklaşıyor. Tüm serinliği ve sakinliği ile bu yıl da sonbaharın bizleri karşılamasına sayılı günler kaldı. Eylül ayının ilk dönemleri sonbahar alışverişlerinin yapılmaya başlandığı ve tüm ihtiyaç listelerinin yeniden gözden geçirilmeye başlandığı zamanlar diyebiliriz. Ayrıca, hayatımız için yeni hedefler koymak ve bu hedeflere odaklanmanın ise tam zamanları...Sıcak, hareketli ve uzun günlerin yerini sakinliğe ve soğuk havalara bıraktığı sonbahar dönemlerinde bizler de alışveriş listelerimiz ve ihtiyaçlarımız ile mevsime uyum sağlamaya hazırlanıyoruz. Okul ve iş hayatında yeni sezonun başlayacağı bu sonbaharda sizler alışveriş listelerinizi oluşturmaya başladınız mı? Bu yazımızda sonbahar alışverişleri henüz yapılmaya başlamadan önce dikkatleri çekmek istediğimiz konulardan ve sonbahar alışveriş tüyolarından bahsediyoruz.

Sonbahara Özel Kombinler

Havaların giderek soğuması, raflardan kaldırılan kazak, hırka ve sweatshirt gibi ürünleri yeniden raflarda yerlerini almaları için bir işaret diyebiliriz. Soğuk ve serin havalara karşı bu sonbahar için de bu ürünlere ayrı bir yer açmakta fayda var. Fakat sonbahar mevsimi yazlık ürünlerinizi hırkalarınız ile serin havalara uygun olacak şekilde kombinleme ve böylece kıyafet alışverişlerinde büyük ölçüde harcamalarınızı azaltma imkanı sağlar.

Online Mağazaların Kampanyalarından Yararlanın

Bu sezon da ihtiyacınız olan sonbahar giyim ürünlerini fiziksel mağazalardan almadan önce internette muhakkak araştırın. Online alışverişler mağazaların yaptıkları kampanyalar ve indirimler sayesinde alışverişlerde oldukça avantajlar sağlıyor. Kampanyalardan ve duyurulardan haberdar olarak birçok ürünü daha hesaplı satın alabilirsiniz.

Bir Gözünüz Kışlık Ürünlerde Olsun

Sonbahar alışverişlerinizde kışı da hesaba katarak birkaç önemli parçayı henüz sezon gelmeden almayı düşünebilirsiniz. Özellikle kış sezonunda kışlık ürünlerin daha da pahalı olması muhtemel. Bu nedenle ürünlerin indirimli fiyatlarından yararlanmak için tüm kışlık alışverişlerinizi daha sonra topluca yaparım düşüncesiyle  ertelemeyin.

Eski ürünlerinize Veda Edin

Özellikle son yıllarda Dolap ve Gardrop gibi uygulamaların ülkemizde ses getirmesi ve popüler olmalarıyla birlikte kullanılmayan ürünlerin satışlarının yapılması oldukça kolaylaştı. Online ikinci el kıyafet sitesi olan ve trendyol güvencesiyle sunulan Dolap uygulaması, kullanmadığınız ve artık ihtiyacınız olduğunu düşünmediğiniz ürünleri satışa çıkarıp değerlendirmenize imkan sağlıyor. Siz de kendi dolabınızda bir yer açıp ürünlerinizi satabilir yeni sezonda satın alacağınız ürünler için bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

İndirim Günlerinin Takipçisi Olun

Sezon sonu indirimleri ve özel günlerde yapılan indirimler alışveriş yapmak için en uygun zamanlardır. Sonbahar takviminde bu yılın indirim zamanlarını kontrol etmenizi ve alışveriş için yakın bir tarih ise bu özel günleri beklemenizi tavsiye edebiliriz. Markalardan  tarafından müşterilerine özel olarak gönderilen e-postalar büyük  kampanyaların duyurulduğu bir pazarlama yöntemidir. Alışveriş yaptığınız firmaların sistemlerine kayıt olarak gelişmeleri daha kolay takip edebilir mağazaların kendi özel kitleleri için oluşturdukları avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Hafta İçi Alışveriş Fikrine Açık Olun

Alışverişler genelde hafta içinde sürekli ertelenir ve alışveriş yapmak için en uygun zamanların hafta sonu olduğu düşünülür. Fakat mağazalar hafta sonu alışverişe yönelik ilginin ve isteğini artması nedeniyle hafta içi alışverişlerini kapsayan özel indirimler de yapıyor.

Değişimler ve İadeler

Ürünlerinizi satın aldıktan sonra herhangi bir değişim ve iade gerektirecek durumlar için fiş ve faturalarınızı bir süre saklamanız da önemli. Özellikle online alışverişlerde daha sık yaşanan bu tarz değişim işlemleri için öncesinde ürünü satın aldığınız mağazanın bu süreçlerde nasıl bir yol izlediklerine bir göz atın.

Sonbaharın Gözde Parçaları Neler?

Yazımızın bu kısmında bu sonbahar döneminde de dolap larda yerini alması gereken sezonun olmazsa olmaz ürünlerinden bahsetmeden geçmeyelim.

  • - ‌Soğuk havalara karşı sizi koruyacak fakat terlemenizi önceleyecek ince kazaklar kesinlikle listenizde yer almalı.
  • - ‌Şıklığınıza şıklık katacak tam olarak sonbahar ruhunu yansıtan maksi etekler ile en güzel sonbahar kombinlerinizi yapmayı düşünmeye başlayabilirsiniz.
  • - ‌Sonbahar ve hırka kelimeleri kadar uyumlu çok az kelime akıllara geliyor. Bir de uzun hırkalar sonbaharda sportif ve konforlu kombinler için en çok tercih edilen parçalar arasında yer alıyor.
  • - ‌Hem iş hayatına uygun hem de gündelik hayatınızda rahatlıkla giyebileceğiniz blazer ceketlerin modası sanıyoruz ki hiç geçmeyecek. Son derece kullanışlı olma özelliğine sahip blazer ceketler bir süredir modanın en çok sevilen parçaları arasında yerini almış durumda.

IQ Money ie online alışverişlerinizde tek tıkla paranızı yönetebilir ve tüm harcamalarınızı kolayca takip edebilirsiniz.Üstelik IQ Money dijital cüzdana sahip olmak ise çok kolay! IQ Money hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için IQ Money sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mobil Uygulamamız

Uygulamayı İndir, Paranı Keyifli Yönet!

cta particle 1 cta particle 2